Redaksiyon

Redaksiyon Hizmeti

Redaksiyon hizmeti veren tercüme ofisimiz; çevrilmiş belgelerdeki dilbilgisi ve yazı hatalarını kontrol eder, ayrıca anlatım yönünden gerekli kontrol ve düzenlemeleri yapar.

Redaksiyon; hataların tespit edildiği, yanlış yazımların gözlemlendiği ve tercümedeki hataların denetlendiği aşamadır. Çoğunlukla düzenleme ile karıştırılır; Ancak redaksiyon büyük değişiklikleri kapsamamaktadır, genellikle noktalama işaretleri ve dilbilgisi hataları üzerine yoğunlaşır.

Sonuç olarak redaksiyon, bir belge, makale veya kitabın teslim edilmesinden önce tamamlanmış nihai süreçtir. Buna ek olarak, kitap, broşür, makale, söyleşi, dergi yazıları ve her türlü edebi metninizin yazım kurallarına göre düzenlenmesi ve yayımlanmaya uygun hale getirilmesi için profesyonel destek sunuyoruz. Ayrıca web sitelerinizin içeriklerinin düzenlenmesi, reklam metinlerinizin hazırlanması da çalışmalarımız arasında yer almaktadır. Yazım, dilbilgisi ve noktalama hataları baskısı yapılan içeriğin değeri konusunda son kullanıcının görüşünü etkilediği için bütün yayın süreci içerisinde redaksiyonun çok önemli bir yeri vardır.

Üstlendiğimiz tüm projelerde çeviri sonrası kontrol süresine son derece önem vermekteyiz.

 

Büyük emek ve çabaların ürünü olan akademik metinlerin, yüksek lisans ve doktora tezlerinin yanında, yurtdışı ile aktif çalışan şirketler açısından hukuki sonuçlar doğuracak sözleşme ve şartnamelerin, tüm resmi evrakların düzelti ve redaksiyon işlemlerinde de desteğimizi sürdürüyoruz.

Bu metinlerin hem yazım kuralları ve yazım tekniği açısından elden geçirilmesi, hem anlatım zenginliği ve metnin olanaklarını geliştirme açısından düzenlenmesi, hem de metnin konu bütünlüğü ve tutarlılığı açısından incelenmesi, düzeltilmesi ve sunuma hazır hale getirilmesi konusunda sizlere hizmet sağlıyoruz. 

Konusunda uzman editörlerimiz, kaynak metne bağlı kalarak gerekli kontrolleri gerçekleştirmekte ve gözden kaçan hataları düzelterek, revize metinleri oluşturmaktadır. Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Osmanlıca, Rusça başta olmak üzere, birçok dilde redaksiyon hizmetimiz mevcuttur. Redaksiyon projeniz ile alakalı lütfen bizimle iletişime geçiniz, verebileceğimiz destek konusunda sizi bilgilendirelim.